23.11.21

Once upon a time

 

Park Śląski, Jesień 2021
Pewne miejsca po jakimś czasie odkrywa się na nowo. Coś, co kiedyś nie robiło większego wrażenia, dziś potrafi wprawić w prawdziwy zachwyt. Tak też było tym razem. Spacer po listopadowym Parku Śląskim był chyba najmilszym zaskoczeniem tego miesiąca. Wybraliśmy się tam trochę przypadkiem, w dodatku z rana pogoda nie wskazywała, by miało być tak słonecznie, a na miejscu okazało się, że jesień postanowiła pokazać się z tej najpiękniejszej strony. Zdjęcia, które zrobiliśmy tego dnia, spokojnie mogłyby udawać takie sprzed kilku dekad. Tak się wszystko dobrze zgrało, zarówno mój ubiór, otoczenie, jak i to jesienne niskie słońce, że zdjęcia aż prosiły się o to, by zrobić je w wersji b&w.

20.11.21

All Black
COS płaszcz
Arket jeansy
MINOU Cashmere golf
ECCO botki
CHANEL okulary


Na zdjęciu:

Okulary & zegarek Gucci 
Płaszcz Reserved
10.11.21

MINOU Cashmere | Idealny szary sweter i nie tylko

MINOU Cashmere


Jak dobrze wiecie, uwielbiam swetry i mimo że w szafie mam sporo fajnych, to cały czas poszukuję tych najpiękniejszych. Uważam, że piękny sweter potrafi "zrobić" całą stylizację. Nie potrzeba wtedy wiele więcej, bo to on gra pierwsze skrzypce. Tak też jest w przypadku tego niezwykłego szarego swetra marki MINOU Cashmere. Choć od dawna jestem fanką kaszmirowych swetrów, z tą marką odkryłam je niemalże na nowo! Marka MINOU Cashmere to nie tylko najlepszej jakości kaszmirowe swetry i akcesoria, ale też pewnego rodzaju misja. Nie wiem, czy wiecie, ale kaszmir kaszmirowi nierówny. Najlepsze gatunki kaszmiru wytwarzane są przez mistrzów w swoim fachu, którzy przez dziesiątki lat wyspecjalizowali się w hodowli kóz, etycznym pozyskiwaniu od nich wełny i przygotowaniu z niej najlepszego materiału. Wszystkie produkty MINOU Cashmere wykonane są z kaszmiru pochodzącego z Nepalu i Mongolii. To własnie tam właściciele marki znaleźli właściwych partnerów, którzy posiadają nie tylko pasję i doświadczenie, ale też certyfikaty potwierdzające etyczną produkcję.

W procesie pozyskiwania wełny dla MINOU Cashmere zwierzęta nie są nawet w minimalnym stopniu krzywdzone. Dostawcy marki muszą regularnie przedstawiać aktualne certyfikaty, które są potwierdzeniem etycznego pozyskiwania wełny i właściwego traktowania kóz. Pozyskiwanie najlepszego materiału wymaga czasu, cierpliwości i precyzji – nie ma tu drogi na skróty. Wełna z kóz Capra Hisca pozyskiwania jest raz w roku i w odróżnieniu od owiec, kozy nie są strzyżone, lecz wyczesywane. Dzięki temu nie dochodzi nawet do najmniejszych zacięć ich skóry.

W ofercie marki MINOU Cashmere znajdziemy absolutnie najpiękniejsze swetry, które skradną serca miłośniczkom klasyki i stonowanych kolorów. Golfy i swetry z dekoltem typu serek dostępne są w pięknych odcieniach brązów, beżu i szarości, choć jest też kilka modeli w nieco bardziej żywych kolorach. Idealny szary sweter nie istnie.... A jednak istnieje ;) 
#