30.3.20

Hello, Spring
303 Avenue marynarka
FUB bluzka w paski
H&M Conscious Exclusive  2020 jeansy
Comme des Garcons x Converse trampki
MANDEL torebka
Muscat okulary Chloe Gold/Sand
bareMinerals pomadka w kolorze Geranium


24.3.20

Polish Designers: Ania KuczyńskaAnia Kuczyńska t-shirt
Bottega Veneta belt
Longines watch
To niesamowite, jak polska moda rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat. Powstało mnóstwo wspaniałych marek, które niczym nie odbiegają od zagranicznych, a czasami nawet i przebijają je pod niektórymi względami. Niemalże od początków istnienia bloga prezentowałam i promowałam ciekawe polskie marki, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń lokalne firmy, w tym właśnie polskie marki modowe, potrzebują jeszcze większego wsparcia, dlatego postanowiłam rozpocząć serię wpisów poświęconą jedynie naszym rodzimym brandom. Pewnie część z nich będzie Wam już doskonale znana, jednak już teraz zapowiadam kilka nowości, o których jeszcze nie było zbyt wiele na moim blogu. Pierwszy post postanowiłam poświęcić projektantce Ani Kuczyńskiej, której projekty są niezwykle bliskie mojemu stylowi. Pamiętacie to zdjęcie? To właśnie wtedy rozpoczęła się moja przygoda z Anią Kuczyńską. W kolekcjach od początku istnienia marki króluje czerń, która najcześciej pojawia się pod hasłem "Notte", czyli "Noc", a to dlatego, że podobnie jak noc, czerń również ma niezwykle wiele odmian. Choć od czasu do czasu zaskakuje żywym kolorem, to właśnie za tę wariację na temat czerni uwielbiam ją najbardziej. Marka odchodzi od typowych sezonów, dystansuje się do produkcji masowej na rzecz ponadczasowych i wysokogatunkowych klasyków, dlatego to właśnie u Ani Kuczyńskiej znajdziemy idealne rzeczy do tworzenia garderoby kapsułowej. Jedną z takich rzeczy jest idealny czarny t-shirt, który mam na sobie w dzisiejszym wpisie. Ma idealny lekko oversize'owy krój, jest z grubego "mięsistego" materiału, a do tego przylega mocno przy szyi, więc spełnia wszystkie moje wymogi idealnego t-shirtu. Oczywiście na t-shircie się nie kończy. W kolekcjach Ani Kuczyńskiej znajdziemy o wiele więcej cudownych, bazowych ubrań, w tym piękne, ultraproste torebki i buty, które mają w sobie "to coś", które sprawia, że nawet najzwyklejszy codzienny zestaw wydaje się dzięki nim mniej zwykły.

12.3.20

SS20 Capsule Wardrobe | Wiosenno-letnia garderoba w pigułce


Spring/Summer EssentialsSolar suit

Gdy zaczynałam tworzyć ten wpis kilka dni temu, nie sądziłam, że w dniu jego dodawania myślami będę zupełnie gdzie indziej niż w tworzeniu wiosennej garderoby. Obecna sytuacja na pewno nam wszystkim nieco odbiera radość z nadchodzącej wiosny, zatem i zainteresowanie tworzeniem idealnej szafy może być nieco mniejsze niż wcześniej, jednak postanowiłam nie wstrzymywać publikacji tego materiału. Mam nadzieję, że niebawem wszyscy wrócimy do "dawnego" życia. Tegoroczny przegląd zakupowy jest niemalże identyczny jak w ten w zeszłym roku. Gdyby nie to, że propozycje zakupowe z zeszłego roku są już nieaktualne, spokojnie mogłabym skopiować cały post i wkleić go w ten dzisiejszy. Tradycyjnie będzie nie o trendach, a o klasykach, które sprawdzają się latami.
+ english

I know that many of you are waiting for this post. You kept asking if I write about spring wardrobe. I didn't know how to prepare it at first, because I usually don't follow trends putting top priority on classics. However, among this year's trends there are many that are close to my heart; so I decided to decidate them this post. But don't except the typical review of trends - I will focus only on those I will really wear. Next week I will swith to creating an ideal base of classics, non-dependent on trends.