21.3.14

Nie kupuj- Adoptuj!


Jak dobrze wiecie, nie od dziś angażuję się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Na blogu zorganizowałam dwukrotnie wyprzedaż szafy na rzecz schroniska Cichy Kąt, już wcześniej brałam udział w jednej z kampanii "Karmimy Psiaki", a tym razem szukam domu dla pieska Żaka w ramach akcji "Nie Kupuj- Adoptuj". Do kampanii przyłączyły się także blogerki Karolina Ościk oraz Paula Jagodzińska,  każda z nas szuka domu dla podopiecznych z naszych pobliskich schronisk (Karolina- Łódź, Paula- Poznań). Nasza akcja ma dodatkowo na celu przełamanie stereotypu, że zwierzak ze schroniska jest gorszy niż ten kupiony.


Kilka słów o Żaku. Żak mieszka w schronisku już od 2 lat i wciąż nie znalazł domu. Piesek jest niesamowicie przyjaznym stworzonkiem, kocha ludzi, nie ma problemu z zaakceptowaniem innych psów i kotów. Dlaczego jeszcze nie znalazł domu? Może dlatego, że jedna tylna łapka jest zniekształcona po wielokrotnych uszkodzeniach, a prawa część pyszczka przeszła transplantację, przez co prawe oko zostało lekko oszpecone? Każdy przecież chce jak najpiękniejszego pieska, te mniej urodziwe z wadami mają znacznie gorzej. Żak przeżył wiele niedobrego w swoim życiu. Został znaleziony w bardzo kiepskim stanie w przydrożnym rowie, musiał minąć jakiś czas zanim doszedł do siebie, ale teraz dostał niepowtarzalną szansę znalezienia upragnionego domu! Nasza akcja będzie mocno rozgłaszana w mediach, w kilku miastach możecie napotkać billboardy kampanijne, jednak każde Wasze wsparcie, udostępnienie czy też po prostu przekazanie informacji dalej jest bezcenne!
Mam ogromną nadzieję, że dzięki tej kampanii Żak oraz pozostałe psiaki w końcu trafią do kochających rodzin.

kontakt do schroniska:

psy@schroniskodlazwierzat.com.pl
600 634 303 / www.schroniskodlazwierzat.com.pl/


← Newer Post Older Post →

20 comments

 1. That dog is so cute!!


  http://hashtagliz.com

  ReplyDelete
 2. Daj znać jak już znajdzie dom!

  ReplyDelete
 3. Trzymam kciuki!

  ReplyDelete
 4. amazing capture!

  http://monkeyshines-monkeyshines.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Taaaaaaki słodki !
  Sama chętnie bym go zabrała do domu, ale u mnie jest już jeden a w bloku małe mieszkanie :((
  Mam nadzieje, że znajdzie w końcu dom. Trzymam kciuki !! <33

  ReplyDelete
 6. to naprawdę szlachetne z twojej strony, że tak bardzo pomagasz "naszym braciom mniejszym" :) sama zaadoptowałam kiedyś kota z ulicy a jego wdzięczność była moim największym wynagrodzeniem ^^


  fashionable-sophie.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Mam psa wziętego ze schroniska i lepiej trafić nie mogłam. Sunia jest tak wierna i mądra! Niesamowicie nam ufa, bardzo się zżyła. Nie wyobrażam sobie lepszego psa;)

  ReplyDelete
 8. Jakbym tylko mieszkała sama i nie miała pod opieką już paru zwierzątek na pewno przygarnęłabym kilka zwierzaków. Niestety jest to niemożliwe.

  ReplyDelete
 9. Sama zaadaptowałam suczkę jakieś 6 lat temu,której szansy na adopcję nie były za wielkie-nie była już szczeniakiem,prawie nie wychodziła z budy-w przeszłości prawdopodobnie była bita,jako wolontariuszka poznałam Foxi(tak się nazywa moja sunia) i zakochałam się w niej:). Sporo razem przeszłyśmy i jest moją najlepszą przyjaciółką. Adoptujmy psiaki:)! "Adoptując jednego psa,nie zmienisz całego świata ,ale cały świat zmieni się dla tego jednego psa" :)

  ReplyDelete
 10. Nie rozumiem jak można znęcać się nad psem ... nad jakimkolwiek zwierzęciem. Najbardziej niesprawiedliwe w tym wszystkim jest to, że taki pies zawsze będzie kochał właściciela. Jakikolwiek by on nie był. Nie jestem do końca przekonana, czy to, że Żak nie może znaleźć domu wynika z jego niepełnosprawności. Myślę, że ludzie boją się po prostu adoptować psy ze schroniska ze względu na ich niezbyt kolorową przeszłość. Boją się jak taki pies może się zachowywać i na nich reagować. Moim zdaniem to głupota, bo takie pieski mogą być wdzięczniejsze i jeszcze kochańsze niż te kupione.

  ReplyDelete
 11. Piękna akcja Kasiu. Mam nadzieję, że dzięki takim osobom jak Ty, psiaki znajdą swoje miejsce na ziemi :)

  ReplyDelete
 12. Słodziak który będzie kochał ponad wszystko ;)

  ReplyDelete
 13. Osobiście wolałabym zaadoptować psiaka niż kupować, niestety rodzice nie chcą się zgodzić :C

  ReplyDelete
 14. Widziałam tę akcje już u Cajmel - wspaniale, że ją promujecie, jesteście świetne. Żak jest absolutnie uroczy, mam nadzieję,że szybko znajdzie kochających właścicieli :)

  ReplyDelete
 15. Powinno być więcej takich akcji, jest tyle zwierząt, które potrzebują pomocy. Ja sercem jestem bliżej kotów, mam 2 adoptowane, ale inicjatywy pomagające jakimkolwiek zwierzętom bardzo pochwalam. :)

  ReplyDelete
 16. Świetna akcja! Sama chętnie przygarnęłabym, ale mam jeszcze swoją 14letnią staruszkę, która nie toleruje innych psiaków :( Kasiu koniecznie daj znać jak Żak znajdzie domek!

  ReplyDelete
 17. A ty adoptowałaś??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam w domu trzy zwierzaki, dwa zgarnięte z ulicy, jedno ze schroniska, wystarczy:)?

   Delete