29.6.12

Play with Lumia


Trzy tygodnie temu zostałam zaproszona do przetestowania nowego smartfonu Nokia Lumia 610. Lumia 610 to pierwsze “budżetowe” urządzenie Nokii działające pod kontorlą Windows Phone.


Jako szczęśliwa użytkowniczka telefonu z Androidem dosyć sceptycznie podeszłam do nowego systemu operacyjnego. Wystarczyło jednak kilka dni by przekonać się do minimalistycznego interfejsu popularnych “kafelek” Microsoftu.


Telefon posiada ekran o przekątnej 3,7″ i rozdzielczości 480×800. W praktyce te wartości sprawdzają się znakomicie. Korzystanie z telefonu czy przeglądanie internetu odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Również reakcja na dotyk działa bardzo płynnie i szybko.


Na pokładzie Lumi 610 znajdziemy aparat o rozdzielczości 5 Megapikseli z autofocusem, lampą błyskową oraz fizycznym przyciskiem spustu, co znacząco ułatwia robienie fotek. Jak w przypadku większości telefonów tak i tu nie należy spodziewać się, że telefon zastąpi nam prawdziwy aparat, trzeba jednak przyznać, że testowana Nokia jest w zupełności wystarczająca do robienia okazjonalnych zdjęć.


Sercem każdego telefonu jest system operacyjny oraz aplikacje jakie można na niego zainstalować. Lumia 610 działa w oparciu o system Windows Phone, który działa troszkę inaczej niż inne smartfony. Przede wszystkim system ten jest bardzo minimalistyczny i mało skomplikowany, spodoba się on zapewne osobom ceniącym prostotę obsługi. Na pochwałę zasługuje jeszcze jego płynność działania. Wszystko działa niesamowicie szybko, bez jakichkolwiek przycięć.

Dostęp do aplikacji umożliwia wirtualny sklep "Marketplace" , który znajdziemy w menu telefonu. Ilość aplikacji jest zadowalająca, aczkolwiek osoby, które korzystają z innych systemów operacyjnych jak iOS (APPLE) lub Android będą troszkę rozczarowane.

Mimo, iż sam telefon bardzo przypadł mi do gustu to jest jedna rzecz, która mnie rozczarowała. Lumia 610 posiada tylko 256 MB pamięci RAM. Szczerze mówiąc pewnie bym się o tym nie dowiadziała, gdyby nie przypadek i chęć zainstalowania kultowej już gry Angry Birds. Okazało się, że ta jak i wiele innych aplikacji (jak np. SKYPE) jest niedostępna dla mojego telefonu.


China doll boutique blouse | Vintage levi's shorts
← Newer Post Older Post →

What do You think about this?

Post a comment!